Okul Ziyaretleri Sürüyor

Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği her eğitim öğretim yılı başında olduğu gibi bu yılda okulları ziyaret ederek, karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. 10 yıldır Karaçulha’da kültür ve sosyal dayanışma adına faaliyetler düzenleyen derneğin Gençlik ve Spor Bakanlığına gönderdiği projenin ise kabul edilmediği öğrenildi. Dernek başkanı Ali Türkmen ve yönetim kurulu üyeleri Çalıca Şehit Sezgin Burak Cantürk İlkokulu, Karaçulha İlkokulu ve Ortaokulunu, Karaçulha Şehit Mustafa Gökdal İlkokulu ve Ortaokulunu, Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi, Özel Sena Anadolu Lisesi ve Karaçulha Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret etti. Çalıca Ortaokulunu da ziyaret eden dernek yönetimi yeni atanan okul müdürü Zeki Gezen’e hayırlı olsun temennisinde bulunup başarılar diledi.

Ziyaretlere ilişkin kısa bir açıklama yapan Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı Ali Türkmen; “Karaçulha eski ve büyük bir belde iken mahalleye dönüştü. Haliyle birçok okul ve kurum var. Karaçulha mahallemizde iki fakülte, 2 özel okul, 2 lise, 3 ortaokul ve 3 ilkokul var. İmkânlarımız ölçüsünde okullarımızı ziyaret edip idarecileriyle görüşüyoruz. Neler yapılabilir diye fikir alışverişinde bulunuyoruz. Yaklaşık altı yedi yıldır her eğitim öğretim yılı başında okullarımıza mutlaka gidiyoruz. Yeni açılan Ege Okulları var onlara da hoşgeldiniz diyeceğiz. Bu yeni eğitim öğretim yılında idarecilere, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyoruz” dedi.

Dernek olarak hazırladıkları projelere onay çıkmadığını belirten başkan Ali Türkmen; “geçtiğimiz yıllarda ‘yaşanabilir, israfsız ve güzel kültüre destek’ adıyla kapsamlı bir proje yaptık ancak Gençlik ve Spor Bakanlığından destek alamadık. Kendi imkânlarımız ile bir yere kadar.  Geçen yıl ‘kazasız belasız git-gel askerim” askerim adlı bir projemiz daha maalesef onay alamadı. Asker alma döneminde yaşanan üzücü olaylara ilişkin bir projeydi. Büyük emek verip heyecanla hazırladığımız projelerin dikkate alınmaması üzücü. Önümüzdeki dönemde artık Gençlik ve Spor Bakanlığının projelerine başvuruda bulunmayacağız. Yöresel bazda destek bulmaya çalışacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık