Koç: İki Yanlış Bir Doğruyu Götürdü

Yerel seçimlerin en hareketli geçtiği Fethiye’nin Karaçulha Beldesi’nde MHP’li Yusuf Çaylı’nın seçimleri kazanmasının yankıları devam ederken, Demokrat Parti Karaçulha Belediye Başkan Adayı Mesut Koç, “İki yanlış bir doğruyu götürdü. Karaçulha’da öfke ve korku galip geldi” dedi. Karaçulha Beldesi’ndeki seçim sonucunu değerlendiren Mesut Koç, seçim çalışmasındaki ekibi ile birlikte bir değerlendirme toplantısı yaparken, seçimde çıkan sonucun kendilerini sarstığını, Karaçulha halkının önüne koydukları tercihin duygusallığı aşamaması öfke ve korkunun galip gelmesine neden olduğunu söyledi. Seçim günü okul bahçelerinde binlerce insanın şahit olduğu simgelerle seçim yapıldığını, parti renklerini başörtüsü yapan insanların kapılara dikildiğini, kırmızı atkılarla baskı oluşturulduğunu söyleyen Mesut Koç, “Kovancı’ya öfkesi olanlar Çaylı’ya, Çaylı’ya öfkesi olanlar Kovancı’ya yüklendi. Aklı selim sahibi oylarda kazanmamıza yetmedi” dedi.

Müşahit kartlarının güvenlik görevlilerince toplanma girişimine karşı çıktıklarını, saflığın, temizliğin sembolü beyaz ile yeni bir sayfa açtıklarını göstermeye çalışmalarına rağmen tersinden okunup teslimiyet gibi gösterildiğini anlatan DP Belediye Başkan Adayı Mesut Koç, “Sandıklar açılıncaya kadar okul, okul koştuğumuzu herkes gördü. İki yanlış bir doğruyu götürdü. Aklı selim ve vicdanı ile bizlere oy veren halkımızı bağrımıza basıp teşekkür ediyoruz. Tercihini farklı kullanan tüm halkımıza saygı duyuyoruz. Bize şu anda çok çirkin söylenti ve ifadeler sarf ediliyor. Bu ifadeler bizleri derinden yaralıyor. Biz seçim boyunca tertemiz çalışma yaptık. Belden aşağı vurmadık. Birileri seçim yenilgilerini bertaraf etmeye çalışıyor. Bin 400 oy alan bir kişi söylentilerde olan çalışmayı yapmaz. Eğer böyle bir şey yapıldıysa gelsin benim yüzüme tükürsün. Ben buradayım. Bir kişi gelsin desin ki sen böyle yaptın, ben canımı veririm. Böyle gözü dönmüş bir iddia olamaz. İnsanların onur ve gururu ile kimse oynamasın. Karaçulha’da iki yanlış maalesef bir doğruyu götürdü ve biz kazanamadık. Ekip olarak teşkilat olarak inanarak tertemiz bir seçim süreci yürütmüştük.” dedi.

Resmi seçim sonuçlarına göre Karaçulha Belediye Başkanlığını kazanan Yusuf Çaylı 3174 oy, Turhan Kovancı 2955 oy, Mesut Koç 1427 oy, Mesut Karabulut 45 oy, Hasan Islıkçı’da 29 oy aldı.

Yukarı Çık