Kim Bu Köşe Yazarı?

Sevgili dostlar, kıymetli okurlar, altı yıla yakın bir süredir Gerçek Fethiye gazetemizin Sanal Ortam adını verdiğimiz bu köşesinde her perşembe sizlerle buluşuyoruz. Zaman zaman gündeme ilişkin konulara yer verirken, bazen de ‘dertlerini kuşanıp uzaklara giden yolcu’ gibi kıyıda köşe kalmış konulara değiniyoruz. Hayatın içinde ‘olanlar’ ile ilgili tespitler yaparken, özellikle ‘olması gerekenlere’ yer verme gayretinde oluyoruz. İyiye, güzele, haklı ve doğruya katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Yazdığımız yazıların içeriğine göre bazen, “kim bu köşe yazarı, bu konu ile ne alakası var?” şeklinde, az da olsa, serzenişlere şahit oluyoruz. Haklı olarak, okuyucunun yazısını okuduğu köşe yazarını tanıması gerektiğini düşünerek bu yazıyı kısa bir otobiyografime ayırıyorum. Gazete yönetimi başta olmak üzere siz kıymetli okurlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.

1975 yılının yazında Karaçulha’da doğmuşum. İş güç zamanı, ilçeye de her zaman gidilemediği için anca 1976 Mart ayında kayıtlara geçebilmişim. İlkokulu Çalıca ilkokulunda dört yıl yakın Halil Sezgin ve bir yıla yakın Mevlüt Erdemir’in sınıfında tamamladım. O dönem meşhur olan Anadolu Liseleri sınavını kazanarak, Bitlis Anadolu Lisesinde bir yılı hazırlık sınıfı olmak üzere dört yıl sonunda ortaokulu tamamladım. Aynı okulun lise kısmına devam etmedim. Fethiye Endüstri Meslek Lisesi’nin yeni açılan Harita Kadastro Bölümü giriş sınavında üçüncü oldum. Meslek kaygısı ile liseyi burada okumaya devam ettim. Harita Mühendisi Ata Tekin’in yanında stajımı tamamladım. Üniversiteyi bir yılı hazırlık sınıfı olmak üzere Ankara Gazi Üniversitesinde okudum. Okuduğum dönemde çeşitli işlerde çalıştım, bir bilgisayar kursunda iki yıl eğitimci ve teknik servis elemanı olarak severek çalıştım. Bir çok resmi kurumun bilgisayar işlerini yaptık. Ailemin isteği doğrultusunda bırakarak Fethiye’ye döndüm.

1999 yılında, Köyceğiz Naip Hüseyin Lisesine İngilizce öğretmeni olarak atandım. 2000 yılı mart ayında, Yedek Subay adayı olarak, Eğridir Dağ Komando Okulunda öğrenciliğe başladım, İstanbul Tuzla Piyade Okulunda devam ettim ve Foça Jandarma Tugayında tamamladım. Bir yıl Jandarma Asteğmen olarak Bilecik Jandarma Er Eğitim Tugayında görev yaptım. 2002 Haziran ayında Karaçulha Çok Programlı Lisesine atandım. Okul mahkeme kararı ile kapatılınca Karaçulha İlkokulu bahçesine prefabrik lisenin kurulması için mücadele ettik ve sonuçta lise beldede kaldı. Üç yıl bu okulda çalıştım.

2004 yılında Fethiye Memur-Sen’i kurarak, 3 yıl başkanlığını yaptım. Eş zamanlı olarak iki yıl da Eğitim-Bir-Sen sendikasında sekreterlik görevinde bulundum. Sendikacılığın zor olduğu dönemdi. Bir çok hizmet kolunda temsilci bulmakta bile zorlandık. Kurumlarımızı ve seçilmiş-atanmış bir çok yöneticiyi bu dönem ‘bilfiil’ tanıma fırsatı buldum. 2005 yılı başından 2008 yılı sonuna kadar Karaçulha İlköğretim Okulunda müdür olarak görev yaptım. 2001 yılında 2. Üniversite hakkı başlatılınca Anadolu Üniversitesi AOF Mahalli İdareler Yönetimi bölümüne kaydoldum ve devam ederek aynı üniversitenin İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdim. 2007 yılında Avrupa Birliği Çalışma Ziyaretlerine katılarak İngiltere’ye gittim. Okul ve kurum ziyaretlerinde bulundum. 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Muğla İli Fethiye İlçesi Karaçulha Beldesinde, Belediye Başkan adayı oldum fakat kazanamadım. Pratikte başarılı olamayınca bu alanda akademik çalışmaya karar verdim. Ahmet Yesevi Üniversitesinde Yerel Yönetimler alanında yüksek lisansı tamamladıktan sonra yerel yönetimler alanında en önde gelen Marmara Üniversitesinde Yerel Yönetimler Anabilim Dalı Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim bölümünde doktoraya başladım. Önümüzdeki aylarda inşallah tez çalışmasına başlayacağım.

2009 sonrası üç yıl daha Karaçulha Çok Programlı Lisesinde görev yaptıktan sonra Fethiye Endüstri Meslek Lisesine geçtim. 2013 yılı sınavla müdür yardımcısı atamaları sonrası, birinci tercihim Fethiye Eldirek İsmail Sarıkaya Ortaokulunda müdür yardımcılığı görevine başladım. 2014 yılı sonunda görev yapmakta olduğum Karaçulha Şehit Mustafa Gökdal İlkokulu ve Ortaokulu müdürlüğü görevine geçtim. Evli ve iki çocuk babasıyım. 2006 yılı sonunda kuruluş çalışmalarına başladığımız ve 2007 yılında kurduğumuz Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneğinde üç yıl başkanlık yaptım. Yönetim kurulu üyesi olarak devam ediyorum. Anadolu Gençlik Derneği ve Fethiye Gazeteciler Derneği başta olmak üzere bazı aktif toplum kuruluşlarına üyeyim. Çeşitli gazete, internet siteleri ve dergilerde yazılar yazmaya devam ediyorum.

Haftaya güzel konularla buluşabilmek umuduyla sağlıklı, huzurlu ve mutlu kalın, hoşcakalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık