Karaçulha Derneği Okul Ziyaretleri Yaptı

2012-2013 Eğitim Öğretim yılı başlarken Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği Okul Ziyaretleri yaptı. Yeni açılan ilkokul ve ortaokullar hakkında bilgi aldı. Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği her eğitim öğretim yılı başlangıcında yaptığı belde okul ziyaretlerine bu yıl da devam etti. Beldede eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren Çalıca Ortaokulunu, Şehit Mustafa Gökdal Ortaokulunu ve Karaçulha Ortaokulunu ziyaret eden dernek yönetim kurulu üyeleri liseleri de ziyaret edeceklerini belirttiler. Bu eğitim öğretim yılında uygulanmaya başlanan 4+4+4 uygulaması ile birlikte Karaçulha’da 8 ayrı eğitim kurumu oluşmuş oldu. Eğitim öğretime devam eden Muğla Üniversitesine bağlı Sağlık Yüksekokulu ile birlikte Karakaklık bölgesine düşünülen Fethiye Üniversitesi hayata geçerse Karaçulha tam bir okullar beldesine dönüşecek. Okullardaki en büyük sıkıntı ise derslik yetersizliği.

Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı Mehmet Emin Kızıl, Denetleme Kurulu başkanı Ali Türkmen, sekreter Harun Sağır ve yönetim kurulu üyesi Mesut Koç’un katıldığı okul ziyaretlerinde yeni sistem ile birlikte okulların durumu konuşuldu. Ziyaretler ile ilgili değerlendirmelerde bulunan başkan Mehmet Emin Kızıl okullarda en büyük sıkıntının derslik yetersizliği olduğunu söyledi. Kızıl; Çalıca ve Gökdal ilkokul ortaokul olarak ayrılıyor. Şimdilik normal öğretim var ancak sınıflar kalabalık. Karaçulha ikili öğretime geçmiş durumda. Burada da acilen temeli atılan binanın bitirilmesi gerekiyor. İlköğretim kurumlarımızın 4+4+4 ile birlikte var olan derslik sıkıntılarının daha da arttığını gördük. En kısa zamanda yetkili makamlarca çözüm bulunması gerekiyor. Liselerimizin de durumu farklı değil. İnşallah bu sorunlar bir an önce çözülür” dedi.

KARAÇULHA DERNEĞİNDEN LİSELERE ZİYARET

Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği bölgede bulunan liseleri ziyaret ederek başarılar diledi. 2012-2013 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte beldede bulunan ilkokul ve ortaokulları ziyaret eden dernek Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi, Karaçulha Çok Programlı Lisesi ve Ömer Özyer Anadolu Öğretmen Lisesi müdürleri ile görüştü yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı Mehmet Emin Kızıl, Denetleme Kurulu başkanı Ali Türkmen, sekreter Harun Sağır ve yönetim kurulu üyesi Mesut Koç’un katıldığı okul ziyaretleri ile ilgili açıklama yapan başkan Mehmet Emin Kızıl; “ Daha önce ilkokul ve ortaokullarımızı ziyaret etmiştik. Bugün de beldemizde faaliyet gösteren lisemiz Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesinde okul müdürümüz Akif Alaşan, Karaçulha Çok Programlı Lisesinde müdürümüz Ali Yavaş beyleri ziyaret ettik ve bilgiler aldık. Yine beldemize yakın Ömer Özyer Anadolu Öğretmen Lisesi müdürümüz Mehmet Uçar’a başarı dileğinde bulunduk. Gönül isterdi ki derneğimizin imkânları ve gücü yeterli olsa, bu okullarımıza sosyal ve kültürel etkinliklerde yardımcı olabilsek. Maddi olarak olmasa da yanlarında olmaya ve kendilerini desteklemeye devam edeceğiz. Bu okullarımıza, personellerine ve başka okullarda okuyan tüm öğrencilerimize Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu olarak başarılar diliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık