Mesut Koç Hakkında

1975 yılında doğdu. 1976’da kayıtlara geçti. İlkokulu Muğla Fethiye Çalıca İlköğretim Okulunda, ortaokulu Bitlis Anadolu Lisesinde ve Liseyi Fethiye Endüstri Meslek Lisesi Harita Kadastro Bölümünde tamamladı. Üniversiteyi Ankara Gazi Üniversitesi Yabancı Diller bölümünde okudu. Okuduğu dönemde çeşitli işlerde çalıştı, bir bilgisayar kursunda iki yıl eğitimci ve teknik servis elemanı olarak görev yaptı.

1999 yılında, Köyceğiz Naip Hüseyin Lisesine İngilizce öğretmeni olarak atanınca kamu çalışanı olarak göreve başladı. 2000 yılı mart ayında, Yedek Subay adayı olarak, Eğridir Dağ Komando Okulunda öğrenciliğe başladı, İstanbul Tuzla Piyade Okulunda devam etti ve Foça Jandarma Tugayında tamamladı. Bir yıl Jandarma Asteğmen olarak Bilecik Jandarma Er Eğitim Tugayında görev yaptı. 2002 yılında Karaçulha Çok Programlı Lisesine atandı. Okul mahkeme kararı ile kapatılınca prefabrik lisenin kurulmasına öncülük etti, üç yıl bu okulda çalıştı.

2004 yılında Fethiye Memur-Sen’i kurarak, 3 yıl başkanlık yaptı. Eş zamanlı olarak iki yıl da Eğitim-Bir-Sen sendikasında sekreterlik görevinde bulundu. 2005 yılı başından 2008 yılı sonuna kadar Karaçulha İlköğretim Okulunda müdür olarak görev yaptı. Geçen dönem içerisinde okumaya devam etti. Anadolu Üniversitesi AOF Mahalli İdareler Yönetimi bölümünü ve yine aynı üniversitenin İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. Üçüncü üniversitenin ardından Ahmet Yesevi Üniversitesinde Yerel Yönetimler alanında yüksek lisans yaptı. Anadolu Üniversitesi AOF Medya ve İletişim Önlisans programını bitirdi. Son olarak, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yerel Yönetimler (Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim bölümü) Yerel Yönetimler ve Kent Politikaları bilim dalında doktorasını tamamladı.

2007 yılında Avrupa Birliği Çalışma Ziyaretlerine katılarak İngiltere’ye gitti. 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Muğla İli Fethiye İlçesi Karaçulha Beldesinde, Belediye Başkan adayı oldu fakat kazanamadı. Üç yıl daha Karaçulha Çok Programlı Lisesinde görev yaptıktan sonra Fethiye Endüstri Meslek Lisesine geçti. 2013 yılı atamaları sonrası, Fethiye Eldirek İsmail Sarıkaya Ortaokulunda müdür yardımcılığı görevine başladı. 2014 yılı sonundan 2017 yılı sonunda kadar Karaçulha Şehit Mustafa Gökdal İlkokulu Ortaokulu müdürlüğü yaptı. 2017 Aralık ayından 2019 Nisan ayına kadar Yanıklar İlkokulu İngilizce öğretmeni olarak görev yaptı. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Gölhisar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Tapu Kadastro bölümünde akademik çalışmalarına devam etmektedir. Kurucuları arasında olduğu Fethiye Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneğinde 3 yıl başkanlık yapan Mesut Koç halen mahalli ve kültürel çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır. Fethiye Gazeteciler Derneği üyeliğinin yanısıra çeşitli gazete, internet siteleri ve dergilerde yazılar yazmaya devam etmektedir.

Eğitim:

– Çalıca İlkokulu

– Bitlis Anadolu Lisesi (Orta Kısım)

– Fethiye Endüstri Meslek Lisesi (Harita Kadastro Bölümü)

– Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi (İngilizce Öğretmenliği Bölümü)

– Anadolu Üniversitesi, AOF Mahalli İdareler Yönetimi Bölümü

– Anadolu Üniversitesi, İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Lisans

– Ahmet Yesevi Üniversitesi, Yüksek Lisans Yerel Yönetimler Alanı

– Marmara Üniversitesi, Sos. Bil. Enst. Doktora, Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim

– Anadolu Üniversitesi, AOF Medya ve İletişim Bölümü

Yukarı Çık