Seminerimize Katılanlara Teşekkürler

seminerekatilanlar

Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği eğitim ve kültür faaliyetleri çerçevesinde düzenlediği Mutlu Aile, Başarılı Öğrenci seminerini Karaçulha Kültür Merkezinde gerçekleştirdi. Kişisel Gelişim ve İletişim Uzmanı Nail Uslu’nun katıldığı seminerde önce Karaçulha Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mesut Koç sinevizyon görüntüleri eşliğinde derneğin dört yıllık çalışmalarını ve önümüzdeki dönem hedeflerini anlattı. Çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti.

Seminerin sunumunu yapan Kişisel Gelişim ve İletişim Uzmanı Nail Uslu konuşmasına başlamadan önce ‘hayallerimiz ve hayatımız’ konulu bir sinevizyon yayınladı. Hayallerinizden vazgeçmeyin diyen Uslu; “Okul hayata hazırlar, hayat okulu hayatta başarıya hazırlar, okul hayatında öğretmen hayat okulunda ise aile öğretir” dedi. Ailevi sorumluluğu yerine getirmenin çok önemli olduğunu ifade eden Uslu; “Bir mıh, bir nalı, bir nal bir ayağı, bir ayak bir atı, bir at bir komutanı, bir komutan bir orduyu, bir ordu bir devleti ya kurtarır ya da batırır, her şey bir mıhla, yani bir çiviyle başlar” dedi. Sağlıklı bir sosyal yapının olabilmesi için bireyin güçlü, ailenin mutlu, toplumunda başarılı olması için üç unsur olduğunu ifade eden Kişisel Gelişim ve İletişim Uzmanı Nail Uslu; “Güçlü olmak için; büyük düşünmek, olumlu düşünmek ve şimdiyi yaşamak gerekir. Mutlu olmak için; çevreye ve insanlığa yararlı olmak, affedici olmak ve şükredici olmak gerekir. Başarılı olmak için de, amaç belirlemek, mantıklı ve esnek olmak, azimli ve sabırlı olmak gerekir. Bunların baş harfleri ekranda da gördüğünüz gibi ‘boş yaşama’ mesajı vermektedir. Çocuklarınıza üç önemli sermaye bırakın. Bunlar; hayat amacı, gelecek hayali ve değerleriniz olsun” dedi.

Aile içi iletişimin önemine de değinen Nail Uslu, aile içi iletişimde üç noktayı vurguladı. Sevgi, ilgi ve bilginin ayrıntılarını anlatan Uslu aile içinde anne babaların çocuklarla aktif iletişim uygulaması yapması gerektiğini bununda gülümseme, selamlaşma ve dokunma olduğu belirtti. Başarı için amaç, aşk, azim, inanç, ilim, usül, disiplin, kendini yenileme, sabır ve tevekkül gerektiğini belirten Uslu örnekler vererek açıkladı. Sınavlarda başarı için önemli hususları da vurgulayan Nail Uslu, 3K formülü ile izah edilen kafa, kalp ve karın başlıklarıyla sınavlarla ilgili tavsiyelerde bulundu. Seminerin sonunda, Ankara’dan seminer için özel olarak gelen Nail Uslu’ya Karaçulha hatırası olarak Karaçulha fotoğrafı Kadıköy Belediye Başkanı Adem Ayat tarafından takdim edildi.

Yukarı Çık