Okulun Sorunlarına Velilerle Birlikte Çözüm Arandı

Karaçulha İlköğretim Okulu geleneksel hale getirdiği çay sohbetini bu yılda yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. Karaçulha Belediye Başkanı Turhan Kovancı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin, meclis üyeleri, öğretmenler, davetliler ve öğrenci velileri katıldı. Sohbet toplantısı Okul Müdürü Mesut Koç’un konuşması ile başladı. Koç, yaptığımız işleri paylaşmak, okulun sorunlarını konuşmak ve çözüm yollarını birlikte aramak amacıyla bu tür toplantıları gerçekleştiriyoruz dedi ve okulun ihtiyaçlarını sıraladı: “Eğitim araçları açısından imkanlarımız oldukça yetersiz. Örneğin bir sosyal bilgiler dersi için elimizde bir kaç eski harita ve küre dışında birşey yok. Artık sosyal bilgiler dersi sinevizyon ortamında yapılmalı. İngilizcede de durum farklı değil. Derslik sistemine geçebilmek ancak eğitim araçlarının temin edilmesi durumunda mümkün olacak. Bu konuda hepinizin desteğine ihtiyacımız var. Okulumuza yapılacak kapalı spor salonu hakkında protokol sürecinde bilgilendirilmesekte bugün işin bürokrasi kısmının tamamlandığını sevinerek öğrenmiş bulunuyoruz. Bu vesileyle başkanımıza teşekkür ediyorum. Memur ve rehber öğretmen olmayışı hizmetlimizin bir tane olması sıkıntı. Fakat derslerden sonra okula gelerek temizlik işlerine yardımcı olan bayan velilerimize annelerimize teşekkür ediyorum, ellerinden saygıyla öpüyorum.” dedi. Karaçulha Belediye Başkanı Turhan Kovancı, yaptığı konuşmasında soğuk bir hava olmasına rağmen sıcak bir ortamda olmaktan mutlu olduğunu söyledi. Kovancı: “Kapalı spor salonunu haziran ayında inşallah açacağız. Salonun masrafları çıkıldıktan sonra gelirin % 40’ı bu okula kalan kısmı ise diğer belde okullarımıza dağıtılacak. Bahçe düzenlemesini de salon ile birlikte yapacağız.” dedi.

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin ise yaptığı konuşmada okula gelirken birkaç veli olacağını düşündüğünü fakat bu kalabalığı görünce mahcup olduğunu söyledi. Gültekin: “Fethiye’deki okullarımızın hepsi bizim okullarımız. Karaçulha İlköğretim okulunun salon protokolü imzalandı. Hayırlı olsun. Sosyal bilgiler ihtiyaçları konusunda diğer okullarımıza olduğu gibi bu okulumuza da yardımcı olacağız. Derslik konusunda ise 2008 yılı içinde herhangi bir yatırım yok. 2009 yılında böyle bir durum planlanabilir. Velilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra velilerden bazıları söz alarak görüş ve önerilerini belirttiler. Salon geliri konusu gündeme gelince Başkan Kovancı tekrar söz alarak konuya açıklık getirdi. Kovancı: “Benim de beldemizdeki okullardan bir isteğim var. Kendi aralarında bir bilgi yarışması ve münazara düzenlesinler. Eskiden bu tür yarışmalar yapılırdı.” dedi. Velilere çay ve kek ikramının yapıldığı sohbet toplantısı sıcak ve samimi bir ortamda geçerken devamının getirilmesi temennisinde bulunuldu. Çay sohbeti sonrası Belediye Başkanı Turhan Kovancı ve Meclis üyeleri Okul Aile Birliği yönetimi ile müdür odasında bir görüşme yaptı. Okul Müdürü Mesut Koç folklor kıyafeti için sponsor ihtiyaçları bulunduğunu söyledi. Başkan Kovancı bunu çözeceklerini söyledi.

Yukarı Çık