Okul Aile Birliği Genel Kurulu Yapıldı

Karaçulha İlköğretim Okulu Aile Birliği Genel Kurul toplantısı okul bahçesinde öğretmen ve velilerin katılımıyla yapıldı. Velilerin yoğun ilgi gösterdiği okul aile birliği başkanlık yarışına 14 veli katıldı ve okul tarihinde ilk defa bir bayan veli başkan seçildi. Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan genel kurul toplantısı okul müdürü Mesut Koç’un konuşması ile devam etti. Koç konuşmasında; “Bir eğitim kurumu olarak okulda yapacağımız ve yaptığımız bütün çalışmaları ‘kamu sorumluluğu’ gereği paylaşıyoruz. Bunu; her dönem çıkarmış olduğumuz okul bültenleri, yılsonu CD’leri, basın haberleri, güncel internet sitemiz, etkinlikler ve geleneksel çay sohbetiyle gerçekleştiriyoruz. Geçen yıl, hayırsever işadamı eczacı Nuri Öztürk’ün katkılarıyla Fen laboratuarımızı donattık. Sınıflarımıza yeni eğitim öğretim materyalleri ve kaynaklar kazandırdık. Kültürel ve sportif faaliyetlerde okulumuzun adını üst sıralarda duyurduk. Kros takımımız Isparta’da ilimizi temsil etti. Bilgisayar ve Okuma Yazma Kurslarımız devam etti. 4. dönem bilgisayar kursuda açılmak üzeredir. Geleneksel çay sohbeti ile okulumuzun sorunlarına çözüm aradık, kermeslerle annelerimizi okulda buluşturduk. Çocuklarımızla Kaykısekide şenlik yaptık. Mevcut imkânlarla en iyi eğitim öğretim ortamını hazırlamaya ve öğrencilerimize sunmaya devam ettik. Eski binalara sahip bir okul olarak onarım ve tadilatlarımız hiç eksik olmadı. Okulumuza kazandırmaya çalıştığımız kapalı salon yapılması dışında hemen hemen bütün planlarımızı hayata geçirdik. Çok Programlı Lisenin taşınması ile o binaları kullanarak sıkıntılarımızın birçoğunu aşacağız. Hem anasınıfı hem de derslikler olarak iyi bir konuma geleceğimize inanıyorum. Bu çalışmalarımızda bize destek veren Okul Aile Birliğimizin değerli yönetim kurulu üyelerine, velilerimize, esnaflarımıza, belde halkına, Karaçulha Belediye Başkanlığına ve Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yönetim Kurulu ve Denetleme kurulu raporlarının okunması ve onaylanmasının ardından okul aile birliğinin yeni yönetim ve denetim kurulu seçimlerine geçildi. Yönetim Kuruluna girmek için yoğun bir veli isteği oldu. 14 veli aday oldu. 49 oy ile en çok oyu alan Şükriye Dikiş okul aile birliği başkanı olurken diğer onüç adayda yüksek oy aldılar. Denetleme kurulu başkanlığına ise Neşet Değirmenci seçildi. Oy kullanan velilere ayran ikramı yapıldı.

KROSTAN SONRA SIRA MASATENİSİNDE

Toplantı sonrası bir değerlendirme yapan okul Müdürü Mesut Koç velilerin katılımından oldukça memnun olduğunu söyledi. Koç; “Eğitim öğretim kalitemiz her geçen gün yükseliyor. Sporda da geçen üç yıl içerisinde kros dalında büyük mesafe katettik, şimdi de masatenisi için bir çalışma başlattık. Spor etkinlikleri alanında masatenisi ders olarakta okutulmaya başlandı. Velilerimizin okula olan desteklerinin artarak devam edeceğini umuyorum.” dedi.

Yukarı Çık