Memur-Sen’den Teröre Lanet

Memur-Sen Fethiye Temsilciliğinde bağlı sendikaların katılımı ile bir basın açıklaması yapıldı. Ankara’dan Fethiyeye özel olarak gelen Memur-Sen Genel Eğitim ve Dış İlişkiler Sekreteri Süleyman Bahadır, bugün beraberindeki sendika başkanları ile bazı ziyaretlerde bulundu. Memur-Sen İlçe Başkanı Mesut KOÇ, Eğitim-Bir-Sen İlçe Başkanı Kamil Çoban, Diyanet-Sen ilçe Başkanı Durmuş Kanber, Büro-Memur-Sen İlçe Başkanı Emrullah Karpuz’un katıldığı ziyaret önce AKP ilçe başkanına yapıldı. İlçe Başkanı Hüseyin Güzel ile yapılan görüşmenin ardından Devlet Hastanesi Başhekimi Birol Durukan’a nezaket ziyaretinde bulunuldu. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin’in ardından PTT müdürü ziyareti ile sona erdi.

Yapılan basın açıklamasında ise, Süleyman BAHADIR; “21 Ekim 2007 Pazar sabahı Türk Halkının ciğerine bir ateş koru daha düştü. Resmi rakamlara göre, 12 yiğidimiz, Şehit,8 erimiz kayıp,16 erimiz ise gazi haberi tüm yurdumuzu derin bir üzüntüye boğmuştur. Bunu yapan vatan hainleri öncelikle şunu bilsinler ki, bu millet; devletin bölünmez bütünlüğünü, milletin birliğini koruyacak, vatan hainleri ise bunu asla bozamayacaklardır.” dedi.

“Ülkemiz üzüntü içerisindedir. Bu üzüntünün tüm zerrelerini Memur Sen camiası olarak bizlerde tüm Milletimizle birlikte yaşıyoruz. Vatanımızı, milletimizi ve milletimizin tüm değerlerini en çok seven bir camiayız. Onun için bize düşen görevi bir sivil toplum örgütü olarak her zaman yapıyor, bundan sonrada yapmaya devam ediyoruz.

PKK terörünü Memur Sen Camiası olarak Türk halkımızla birlikte LANETLİYORUZ.

Şehit olan vatan evlatlarımızın ailelerine, üzülmeyin sevinin diyoruz. Onlar bu ülkenin şehitleri olarak sizlerin üzülmesini istemiyorlar. Sizleri yarın cennette güllerle karşılayacaklar. Sizlere bu vatan için kendilerini yetiştirdiğiniz için teşekkür edecekler. in tane canları olsa bu vatana şehit olmak için vereceklerini haykıracaklar. Aynı zamanda ruhları ile de vatanımızı ve milletimizi her türlü bela ve felaketten kurtulması için savaşlarına RUHLARI ile devam edecekler.

Onun için şehit ailelerinin acısını değil sevincini paylaşalım diyorum. Çünkü dün bu milletin evlatları Çanakkale de şehit olamayınca üzülüyorlardı. Anaları da askere giderken evlatlarına kına yakıyorlardı.Ama şunu da iyi biliyoruz. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Analar, bacılar, genç gelinler, şehit çocukları, yavukluları, babaların ağlamaması da mümkün değil. Ama biz millete düşen görev, sivil toplum örgütlerine düşen görev, ülkemizin tüm katmanlarına düşen görev ise ağlamak değil, bu dış destekli PKK terörünü tam bitirmek.Bu konuda ne yapılmak gerekiyorsa millet olarak hazır olmak. Biz Memur Sen camiası olarak bize düşen göreve hazırız ve elimizden geleni de yapıyoruz.

Buradan sizler vasıtası ile şunu da haykırıyoruz. BU ÜLKENİN BİR ÇAKIL TAŞINA GÖZ DİKENLERİN GÖZÜNÜ ÇIKARTMAK, kahraman ordumuz ile birlikte tüm milletimizin görevidir, bizde bu milletin fertleri olarak üzerimize düşene hazırız diyoruz.

Dün bizim pasaportumuzla dünyayı gezen, bu gün ise sözüm ona PKK yı destekleyenlere ise iki cümle söylemek istiyoruz.Bu ülke tarihinde sizin gibi hainleri çok gördü. Hepsinin de cezasını zamanı gelince verdi. Bu millet de sizin bu PKK desteğinizin cezasını er geç verecektir. Bunu asla unutmayın.

Akıl hocalığınızı yapan Avrupa ve ABD dün Meksika da, Nikaragua da, Hiroşima da, Nagazaki de, Guatemala da, Endonezya da, Küba’da, Vietnam da, Kamboçya da, Irak da, Halepce de , Filistin de katliamlar yaptı ve yaptırdı. Hele 80 milyon Kızılderilileri katliamları ile 10 milyona kadar indirdi.Bu gün ise silahları ile askerlerimizi vurduruyor. Millet olarak dostumuzu düşmanımızı iyi bilmek gerekiyor. Bizler hem bataklığı, hem de sivrisinekleri temizlememiz gerekiyor.

Buradan ABD ye de sesleniyoruz. Tavşana Kaç, Tazı ya Tut. Siyasetinden vazgeç. Dünya da terör estirmekten vazgeç. Derhal PKK elindeki silahlarını al,ve silah vermekten vazgeç.Irak tan derhal çekil.Afganistan’dan derhal çek git.İsrail e olan desteğini geri al. Aksi halde günün birinde tüm Ortadoğu ve dünya sana dar getiririz diyor, ŞEHİDLERİMİZE ALLAH tan Rahmet, ailelerine sabır,gazilerimize şifa,kayıp askerlerimizden mutlu haber gelmesini diliyor,VATAN SAĞOLSUN diyoruz.” dedi.

Yukarı Çık