Gönüllülük Çalışmaları

Tanıtacağınız STK bilgilerini aşağıdaki forma girmeyi unutmayın. Girişi 16 Nisan Cuma 2021 23:55’e kadar yapınız.

Gönüllülük Çalışmaları dersi arasınav ödevlerine ilişkin ayrıntılı bilgiler:

Gönüllülük Çalışmaları ara sınav ödevlerinizi göndermek için son tarih ve saat 20 Nisan 2021 Salı – 23:55.   Son güne ve saatlere bırakmayın!

Verilen tarih ve saatten sonra sisteme ödev yükleyemezsiniz. Ödevlerinizi sisteme yükledikten sonra tereddüt ederseniz eposta ile de gönderebilirsiniz. Aslolan sistemdeki dosyanızdır.

Aşağıdaki hususlara dikkat ediniz.

Sisteme yükleyeceğiniz dosyaların (docx, doc) ismi;  adınız ve soyadınız küçük harflerle ( ı, ü, ş, ğ, ç, ö harflerinin yerine i, u, s, g, c, o harflerini kullanın) bitişik olarak öğrenci numaranız olacaktır. Dosya isimlendirme önemlidir. Sisteme yükleyeceğiniz dosyaların isimleri; küçük harflerle ve bitişik halde, adınız ve soyadınız ve öğrenci numaranızdan oluşacak. Adınızda ( ı, ü, ş, ğ, ç, ö harflerinin yerine i, u, s, g, c, o) harflerini kullanın. Yani adınız Sıla Yeşil ve öğrenci numaranız 123456 ise, dosyanızın ismi silayesil123456.doc olacak. Ömer Fazlı Yüksekoğlu isimli ve 1912909999 öğrenci nolu öğrenci için dosya ismi; omerfazliyuksekoglu1912909999 olacak. Diğer türlü sistem dosyaları göstermeyebiliyor ya da hata çıkıyor. Tam tersini yapmayın yani; Ali Bilir ise alıbılır123456.doc yapmayın..

Ödevlerinizde size örnek olarak verilen (sadece şekil yönünden) ödev taslağını kullanabilirsiniz. Kenar boşlukları, yazı tipi, paragraf ayarları, kapak vb. şekil yönünden sorunlu ödev göndermeyin.

Ödevler word dosyasında yazılı metin olarak hazırlanacak.  (Örnek ÖDEV dosyasına göre, kapak dâhil en az 5 sayfa, fazla sınırlaması yoktur) Dosyayı Örnek Ödev kelimelerine tıklayarak indirebilirsiniz. Kendinize göre uyarlayın.


*ÖDEVİN İÇERİĞİNE İLİŞKİN ÖNEMLİ HUSUSLAR:

Seçeceğiniz bir STK’yı (Dernek, Oda, Kulüp, Vakıf) tanıtınız. Tanıtacağınız STK’nın özellikle organize ettiği, edeceği gönüllülük faaliyetlerine vurgu yapınız.

Türkiye geneli örgütlenmiş “kamu yararına çalışan” statüsünde olanlar (Kızılay, Yeşilay, AKUT, Lösev, ÇYDD, TEMA vb.) hariçtir. Bilgi toplamak için önceden randevu izin vb. alarak, gidip röportaj/sohbet yapabilirsiniz. Sadece internet siteleri kesinlikle yeterli olmaz.

Seçtiğiniz STK’yı bu linke tıklayarak açılan forma girin. Aynı STK’yı seçmenizi engellemek için bu yönteme başvuruyoruz. Sisteme ilk kaydeden o STK’yı hazırlar. Sonrakiler değiştirir. Hemşehri dernekleri, vakıfları başta olmak üzere çok sayıda STK vardır. Özellikle gönüllülük faaliyetleri olanları tercih etmeniz puanlamada önemlidir.

Final notu için arasınav sonrası hazırladığınız STK’yı derste tanıtacaksınız. Final notu için % 40 anlatım, %60 sunum dosyası değerlendirilecektir.

İletişim için lütfen:

Hepinize başarılar…

Yukarı Çık